• Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • The Marksman

    ★★½

  • News of the World

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★½

  • The Prom

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Knock Down the House

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Insidious: The Last Key

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • It

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½