• After Ever Happy

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Good Mourning

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Firestarter

    ★★★½

  • Senior Year

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Marmaduke

    ½

  • 365 Days: This Day

    ½

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★½

  • Choose or Die

    ★½

  • Metal Lords

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★½

  • The Bubble

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★★

  • RRR

    ★★★★

  • Moonshot

    ★★★½

  • Deep Water

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • Rescued by Ruby

    ★½

  • Ambulance

    ★★

  • X

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★½

  • The Adam Project

    ★★★★

  • The Weekend Away

  • Tyler Perry's A Madea Homecoming

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Dog

    ★★½

  • Bubble

    ★★★★

  • Tall Girl 2

  • Uncharted

    ★★★

  • Shut In

    ½

  • Death on the Nile

    ★½

  • Marry Me

    ★★½

  • Through My Window

    ½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

  • Girl Picture

    ★★★★

  • Dual

    ★★★★

  • Breaking

    ★★½

  • Watcher

  • Fresh

    ★★★★

  • The Royal Treatment

    ★★★

  • Sex Appeal

  • The House

    ★★★½

  • Gold

    ★★★

  • Scream

    ½

  • The 355

    ★½

  • A Journal for Jordan

    ★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ½

  • Single All the Way

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • An Audience with Adele

    ★★★★★

  • Sing 2

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • Swan Song

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★