Sort by

EddieMara has logged 27 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Carry You with Me

I Carry You with Me

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Lamb

Lamb

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Post Mortem - Fotos do Além

Post Mortem - Fotos do Além

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Flag Day

Flag Day

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry