• Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

  • Pretend It's a City

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Seduced: Inside the NXIVM Cult

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★½

  • 8:46

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • New York New York

    ★★★½

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Downhill

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Time

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Cats

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Fall

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Martin Eden

    ★★★★

  • The Laundromat

  • Joker

    ★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Vitalina Varela

    ★★★★½

  • Hair Love

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Anima

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★