• Unbreakable

    ★★★★

  • Que Viva Mexico!

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Auntie Mame

    ★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Goal!

    ★★½

  • Erin Brockovich

    ★★★★

  • Duck Soup

    ★★★★½

  • Police Story

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Grand Illusion

    ★★★★½

  • Hard Eight

    ★★½

  • Hey Arnold! The Movie

    ★★

  • The Double Life of Véronique

    ★★★★

  • xXx

    ★½

  • Aparajito

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • Baby Boy

    ★★★★