• No Time to Die

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • Seaspiracy

    ★★★★★

  • Horizon Line

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Honest Thief

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Boys from County Hell

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★★

  • The Night House

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • 21 Bridges

    ★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • The Vigil

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Itsy Bitsy

    ★½

  • 7500

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Good Omens

    ★★★½

  • Ma

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Fisherman’s Friends

    ★★★★½

  • National Theatre Live: All About Eve

    ★★★★½

  • Cold Pursuit

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★½

  • Glass

    ★★★

  • The Mule

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • National Theatre Live: King Lear

    ★★★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★½

  • Peppermint

    ★★★

  • The Nun

    ★½

  • Destroyer

    ★½

  • The Meg

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Skyscraper

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Bad Samaritan

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★½