Sort by
  • To All the Boys: Always and Forever

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

  • Enola Holmes

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★

  • Frozen II

    ½

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★

  • It Chapter Two

    ½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Booksmart

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Eighth Grade

    ½

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★½

  • Beauty and the Beast

    ★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Moana

    ★½

  • 20th Century Women

    ★½

  • Split

    ★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • Suicide Squad

    ½

  • Finding Dory

  • Ant-Man

  • Inside Out

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Big Hero 6

    ★★★

  • Boyhood

    ★★

  • Frozen

    ★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★½

  • Monsters University

    ★★

  • The Great Gatsby

    ★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★

  • Pitch Perfect

    ½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★

  • Brave

    ★★

  • The Hunger Games

    ★★★½

  • Hugo

    ★★

  • Contagion

    ★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★

  • Tangled

    ★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★

  • The Social Network

    ★★★

  • Easy A

    ★½

  • How to Train Your Dragon

    ★★

  • Jennifer's Body

    ★½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★

  • Up

    ★★½

  • Twilight

  • WALL·E

    ★★

  • Kung Fu Panda

    ½

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★

  • The Devil Wears Prada

    ★★★

  • Cars

    ½

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★

  • Charlie and the Chocolate Factory

    ★½

  • The Incredibles

    ★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★

  • Mean Girls

    ★★

  • Elf

    ★½