Eva has logged 283 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
Read the review Edit this entry  
15
Demons

Demons

1985
×
Edit this entry  
14
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★★★★
Edit this entry  
14
Audition

Audition

1999
×
Read the review Edit this entry  
12
May

May

2002
×
Read the review Edit this entry  
26
The Living End

The Living End

1992
×
Edit this entry  
22
Split

Split

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Little Sister

Little Sister

2016
×
★★
Edit this entry  
11
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Edit this entry  
07
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Revolutionary Girl Utena: The Adolescence of Utena

Revolutionary Girl Utena: The Adolescence of Utena

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Funeral

The Funeral

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Edit this entry  
06
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Edit this entry  
04
Morocco

Morocco

1930
×
Edit this entry  
03
The Brood

The Brood

1979
×
Read the review Edit this entry  
02
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Edit this entry  
01
Main Hoon Na

Main Hoon Na

2004
×
Edit this entry  
01
Casting Blossoms to the Sky

Casting Blossoms to the Sky

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Box

The Box

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Old Boyfriends

Old Boyfriends

1979
×
Edit this entry  
23
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crank

Crank

2006
×
Edit this entry  
19
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★
Edit this entry  
18
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Raising Cain

Raising Cain

1992
×
Read the review Edit this entry  
17
Cigarette Burns

Cigarette Burns

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
Read the review Edit this entry  
14
Under the Cherry Moon

Under the Cherry Moon

1986
×
★★★★
Edit this entry  
13
Time Regained

Time Regained

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
Read the review Edit this entry  
09
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Looking for Langston

Looking for Langston

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Ward

The Ward

2010
×
Read the review Edit this entry  
06
Siesta

Siesta

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Happening

The Happening

2008
×
Read the review Edit this entry  
31
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
Read the review Edit this entry  
30
The Blind Owl

The Blind Owl

1990
×
Read the review Edit this entry