Eva has logged 34 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Happening

The Happening

2008
×
Read the review Edit this entry  
31
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
Read the review Edit this entry  
30
The Blind Owl

The Blind Owl

1990
×
Read the review Edit this entry  
29
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Don't Go Breaking My Heart

Don't Go Breaking My Heart

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bully

Bully

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
Hatari!

Hatari!

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lesson of the Evil

Lesson of the Evil

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
August in the Water

August in the Water

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Strangler

The Strangler

1970
×
Edit this entry  
22
The Night of the Hunted

The Night of the Hunted

1980
×
Read the review Edit this entry  
21
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Annihilation of Fish

The Annihilation of Fish

1999
×
Read the review Edit this entry  
20
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ritual

Ritual

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Twixt

Twixt

2011
×
Read the review Edit this entry  
15
The Visit

The Visit

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Manuel on the Island of Wonders

Manuel on the Island of Wonders

1984
×
Edit this entry  
13
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Femmes femmes

Femmes femmes

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Simone Barbes or Virtue

Simone Barbes or Virtue

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lovers

The Lovers

1994
×
★★★★
Edit this entry  
09
Djinn

Djinn

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
Rosa la Rose, Public Girl

Rosa la Rose, Public Girl

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kustom Kar Kommandos

Kustom Kar Kommandos

1965
×
Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Dil Se..

Dil Se..

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Election

Election

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
Edit this entry  
01
Wild Reeds

Wild Reeds

1994
×
Read the review Edit this entry