Eva has logged 91 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Real

Real

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
In the Cut

In the Cut

2003
×
Edit this entry  
17
Serial Experiments Lain

Serial Experiments Lain

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Red Spirit Lake

Red Spirit Lake

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tea and Sympathy

Tea and Sympathy

1956
×
Edit this entry  
13
Bones

Bones

2001
×
Edit this entry  
12
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tamala 2010: A Punk Cat in Space

Tamala 2010: A Punk Cat in Space

2002
×
★★★★
Edit this entry  
03
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★★★
Edit this entry  
29
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★
Edit this entry  
22
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Edit this entry  
22
Vampire Hunter D: Bloodlust

Vampire Hunter D: Bloodlust

2000
×
★★★
Edit this entry  
22
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Patlabor 2: The Movie

Patlabor 2: The Movie

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Patlabor: The Movie

Patlabor: The Movie

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
Read the review Edit this entry  
27
Ascension of the Demonoids

Ascension of the Demonoids

1985
×
★★★
Edit this entry  
26
Fractals: The Colors Of Infinity

Fractals: The Colors Of Infinity

1995
×
Read the review Edit this entry  
17
Act da Fool

Act da Fool

2010
×
Edit this entry  
17
The Living Dead Girl

The Living Dead Girl

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Witch Who Came from the Sea

The Witch Who Came from the Sea

1976
×
★★★★
Edit this entry  
27
My Soul to Take

My Soul to Take

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Last Days

Last Days

2005
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Company of Wolves

The Company of Wolves

1984
×
Edit this entry  
16
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Toolbox Murders

Toolbox Murders

2004
×
Read the review Edit this entry  
16
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Heroic Trio

The Heroic Trio

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Fireworks

Fireworks

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lot in Sodom

Lot in Sodom

1933
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Blade

The Blade

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
Edit this entry  
12
The Iron Rose

The Iron Rose

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★
Edit this entry  
15
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★½
Edit this entry  
10
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eggshells

Eggshells

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Celine

Celine

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Visitor Q

Visitor Q

2001
×
Edit this entry  
10
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Ghost in the Shell 2: Innocence

Ghost in the Shell 2: Innocence

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Talking Head

Talking Head

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Night on the Galactic Railroad

Night on the Galactic Railroad

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Urusei Yatsura 2: Beautiful Dreamer

Urusei Yatsura 2: Beautiful Dreamer

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry