• Lincoln

    ★★½

  • Cloud Atlas

  • Skyfall

    ★★★

  • Argo

    ★★

  • Pitch Perfect

  • Resident Evil: Retribution

  • The Lords of Salem

    ★★★★

  • The Pervert's Guide to Ideology

    ★★½

  • Seven Psychopaths

    ★★

  • Spring Breakers

  • Frances Ha

    ★★★½

  • The Master

    ★½

  • Vamps

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★

  • Magic Mike

    ★★★

  • In Another Country

    ★★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★

  • Casting Blossoms to the Sky

    ★★★★½

  • The Avengers

    ★★½

  • Romancing in Thin Air

    ★★★★★

  • Liberal Arts

    ★½

  • The Cabin in the Woods

    ★★½

  • Kotoko

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

  • The Thing

    ★½

  • Margaret

    ★★★

  • Weekend

    ★★★½

  • Twixt

  • You're Next

    ★★½

  • Contagion

    ★★★

  • The Help

    ★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★

  • Melancholia

    ★★

  • The Tree of Life

    ★★★

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★½

  • Scream 4

    ★★★

  • Don't Go Breaking My Heart

    ★★★★

  • Mildred Pierce

  • Sucker Punch

    ★★★½

  • These Hammers Don't Hurt Us

    ★★★

  • TRON: Legacy

  • Unstoppable

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★

  • My Soul to Take

    ★★★★½

  • The Social Network

    ★★★½

  • Oki's Movie

    ★★★

  • The Ward

  • Resident Evil: Afterlife

    ★★★★

  • The King's Speech

    ★½

  • Act da Fool

  • Kaboom

    ★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★½

  • Inception

    ★★

  • The Last Airbender

    ★★★½

  • The Twilight Saga: Eclipse

  • Toy Story 3

    ★★★

  • Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

    ★★★★½

  • Poetry

    ★★★

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Avatar

  • The Twilight Saga: New Moon

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★

  • Where the Wild Things Are

  • The Box

    ★★★★

  • A Serious Man

    ★★★½

  • Jennifer's Body

    ★★★½

  • White Material

  • Gamer

    ★★★★

  • Halloween II

    ★★★★★

  • Orphan

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★

  • Public Enemies

    ★★★★