• John Wick: Chapter 4

  • Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie

    ★★★★

  • Prey

    ★★★

  • Light & Magic

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • The Gray Man

  • Thor: Love and Thunder

  • Ms. Marvel

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • As We Hold Hands

  • Morbius

  • Ambulance

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • Pinocchio: A True Story

  • The King's Man

    ★★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • Akakiri

    ★★★

  • T0-B1

    ★★★

  • The Elder

    ★★★★

  • Lop & Ochō

    ★★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★★

  • The Village Bride

    ★★

  • The Twins

    ★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★

  • The Duel

    ★★★

  • Come from Away

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Karen

  • Belfast

    ★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★