Sort by

Carlos has logged 26 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fry Day

Fry Day

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cesar Chavez

Cesar Chavez

2014
×
Read the review Edit this entry  
09
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Beforel Orel: Trust

Beforel Orel: Trust

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Good Night, and Good Luck.

Good Night, and Good Luck.

2005
×
★★½
Edit this entry  
07
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
David Holzman's Diary

David Holzman's Diary

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dragnet

Dragnet

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry