Sort by

Edgars has logged 15 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★
Edit this entry  
29
Red Heat

Red Heat

1988
×
★★★½
Edit this entry  
24
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry