• The Northman

    ★★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★½

  • Louis Theroux's Forbidden America

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • The Rescue

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Time

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★½

  • Phil Lynott: Songs for While I'm Away

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★½

  • Louis Theroux: Life on the Edge

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Once Upon a Time in Iraq

    ★★★★

  • Athlete A

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★½

  • I Know This Much Is True

    ★★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Tigertail

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Devs

    ★★★★½

  • Lance

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Make Up

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • Crawl

    ★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½