Ed has logged 24 entries for films during February 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last Kiss

The Last Kiss

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tyrannosaur

Tyrannosaur

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Haywire

Haywire

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Away We Go

Away We Go

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry