• Where Eagles Dare

    ★★★

  • Police Story

    ★★★

  • The Big Sick

    ★★★

  • Tropic Thunder

    ★★★

  • Galaxy Quest

    ★★★

  • Pineapple Express

    ★★★

  • Monos

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Goon

    ★★★

  • Make Up

    ★★★

  • City Slickers

    ★★★

  • Aguirre, the Wrath of God

    ★★★

  • V for Vendetta

    ★★★

  • Shane

    ★★★

  • Athlete A

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Meeting People Is Easy

    ★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★