• Black Widow

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★½

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★½

  • Us Again

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Death to 2020

    ★★★½

  • The Ripper

  • Wonder Woman 1984

  • The Prom

    ★½

  • Mank

    ★★

  • The Queen's Gambit

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • The Mystery of D.B. Cooper

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Chris D'Elia: No Pain

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Unabomber: In His Own Words

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Natalie Wood: What Remains Behind

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Aquaman

  • Robin Hood

  • Bohemian Rhapsody

  • Warp Speed Chic

  • Venom

    ★★★★½

  • Next Gen

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★½

  • Crazy Rich Asians

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Ant-Man and the Wasp

  • On the Record: 5 Seconds of Summer - Youngblood

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

  • Ibiza

    ½

  • The Kissing Booth

    ½

  • Evil Genius

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War