Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Merry Christmas, Mr. Bean

Merry Christmas, Mr. Bean

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★
Edit this entry  
14
FIFA Uncovered

FIFA Uncovered

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
45 Years

45 Years

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★
Edit this entry  
29
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Heima

Heima

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Athena

Athena

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Driveways

Driveways

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Mist

The Mist

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
03
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★
Edit this entry  
29
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
The Princess

The Princess

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★½
Edit this entry  
04
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Edit this entry  
31
Violent

Violent

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
An Education

An Education

2009
×
★★★
Edit this entry  
19
Youth

Youth

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saw II

Saw II

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ma

Ma

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry