Penis Paolo Pasolini has logged 30 entries for films during January 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Something in the Air

Something in the Air

2012
×
Edit this entry  
27
The Merchant of Four Seasons

The Merchant of Four Seasons

1972
×
Edit this entry  
26
Jauja

Jauja

2014
×
Edit this entry  
26
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Pusher

Pusher

1996
×
Edit this entry  
25
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
Edit this entry  
24
Boys

Boys

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
Paprika

Paprika

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
Minority Report

Minority Report

2002
×
Edit this entry  
21
La Chinoise

La Chinoise

1967
×
★★★★
Edit this entry  
20
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Edit this entry  
19
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★★½
Edit this entry  
18
Yasmin

Yasmin

2004
×
Edit this entry  
18
Lost River

Lost River

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix

The Matrix

1999
×
Edit this entry  
16
Anything Else

Anything Else

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hollywood Ending

Hollywood Ending

2002
×
Read the review Edit this entry  
10
Enemy

Enemy

2013
×
Edit this entry  
09
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
Edit this entry  
08
Everest

Everest

2015
×
Edit this entry  
07
The Curse of the Jade Scorpion

The Curse of the Jade Scorpion

2001
×
Edit this entry  
05
Small Time Crooks

Small Time Crooks

2000
×
Edit this entry  
04
45 Years

45 Years

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Propaganda Game

The Propaganda Game

2015
×
Edit this entry  
01
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry