• The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Lifelines

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • My Fiona

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Urubus

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Small Engine Repair

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Julia

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Encounter

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Same Storm

    ★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Cyrano

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Chair

    ★★★½

  • Broadway: Beyond the Golden Age

    ★★★★

  • Respect

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Blue Bayou

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Flag Day

    ★★½

  • Benedetta

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Swamp Lion

    ★★★

  • The Neutral Ground

    ★★★½

  • Peace by Chocolate

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • The Lost Leonardo

    ★★★½

  • The Story of Looking

    ★★★★★

  • Italian Studies

    ★★½

  • Roaring 20's

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Halston

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Broken Keys

    ★★★★

  • Duty Free

    ★★★½

  • Aleph

    ★★½

  • Cliff Walkers

    ★★★