eduardoitalo has logged 401 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Vampires

Vampires

1998
×
★★★
Edit this entry  
25
Cigarette Burns

Cigarette Burns

2005
×
★★★
Edit this entry  
25
VHS 94

VHS 94

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Trip

The Trip

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Night Crawl

Night Crawl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Curve

Curve

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Attic Panic

Attic Panic

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★
Edit this entry  
21
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★
Edit this entry  
20
Dune

Dune

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★
Edit this entry  
17
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
Edit this entry  
13
Stereoscope

Stereoscope

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Halloween II

Halloween II

2009
×
Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
Madres

Madres

2021
×
Edit this entry  
11
The Manor

The Manor

2021
×
★½
Edit this entry  
07
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Home Movies

Home Movies

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
The Coatmaker

The Coatmaker

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Initiation

Initiation

2020
×
★★
Edit this entry  
06
Take the Stairs

Take the Stairs

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
The Mime

The Mime

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Hora de Dormir

Hora de Dormir

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Moonlight Man

The Moonlight Man

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Smiling Woman

Smiling Woman

2019
×
★★
Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Black as Night

Black as Night

2021
×
Edit this entry  
03
Bingo Hell

Bingo Hell

2021
×
Edit this entry  
03
The Cop Cam

The Cop Cam

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Eden

Eden

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Man on a Train

Man on a Train

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Reflection

The Reflection

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Daddy

Daddy

2012
×
Edit this entry  
02
The Hug

The Hug

2018
×
Edit this entry  
02
Demon's Dawn

Demon's Dawn

2016
×
★½
Edit this entry  
02
Selfie from Hell

Selfie from Hell

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
The Smiling Man

The Smiling Man

2015
×
★★
Edit this entry  
02
The Dollmaker

The Dollmaker

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
Polaroid

Polaroid

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Child's Play

Child's Play

1988
×
Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★
Edit this entry  
29
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★
Read the review Edit this entry