• El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★★½

  • Split

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • The Revenant

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Sinister 2

    ★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★½

  • American Sniper

    ★★★½

  • Interstellar: Nolan's Odyssey

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★

  • The Imitation Game

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • 12 Years a Slave

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★½

  • Gravity

    ★★★

  • The Conjuring

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★

  • Sinister

    ★★★½

  • 127 Hours

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • I Saw the Devil

    ★★★½

  • The Man from Nowhere

    ★★★★½

  • Toy Story 3

    ★★★★½

  • Shutter Island

    ★★★½

  • Avatar

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • The Haunting in Connecticut

    ★★½

  • The Hurt Locker

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Slumdog Millionaire

    ★★★½

  • Death Proof

    ★½

  • No Country for Old Men

    ★★★★

  • The Departed

    ★★★★★

  • Babel

    ★★★★

  • Little Miss Sunshine

    ★★★½

  • Sympathy for Lady Vengeance

    ★★★

  • Batman Begins

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★

  • Oldboy

    ★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Finding Nemo

    ★★★★★

  • Catch Me If You Can

    ★★★★

  • Sympathy for Mr. Vengeance

    ★★★★

  • A Beautiful Mind

    ★★★½

  • Requiem for a Dream

    ★★★★

  • Gladiator

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★★★

  • The Green Mile

    ★★★★½

  • Toy Story 2

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • American Beauty

    ★★★★½

  • 8MM

    ★★★½

  • Jackie Brown

    ★★★½

  • Trainspotting

    ★★★★★

  • Toy Story

    ★★★★★

  • Se7en

    ★★★★★

  • Braveheart

    ★★★★★