RSS feed for edward

edward has logged 173 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kill List

Kill List

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Judy

Judy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Edit this entry  
31
Flight

Flight

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry