RSS feed for edward

edward has logged 14 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★½
Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
12
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Edit this entry  
07
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★
Edit this entry  
01
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Edit this entry