RSS feed for Edwin

Edwin has logged 84 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Ten Commandments

The Ten Commandments

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Diane

Diane

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
High Life

High Life

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Little

Little

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Public

The Public

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Aftermath

The Aftermath

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Best of Enemies

The Best of Enemies

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Transit

Transit

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Namesake

The Namesake

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dumbo

Dumbo

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bathtubs Over Broadway

Bathtubs Over Broadway

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Invisibles

The Invisibles

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wonder Park

Wonder Park

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Captive State

Captive State

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Little Romance

A Little Romance

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shoot the Moon

Shoot the Moon

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Kid

The Kid

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nancy Drew and the Hidden Staircase

Nancy Drew and the Hidden Staircase

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Solaris

Solaris

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Full Frontal

Full Frontal

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Madea Family Funeral

A Madea Family Funeral

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Greta

Greta

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Tuba To Cuba

A Tuba To Cuba

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Run the Race

Run the Race

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Arctic

Arctic

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry