RSS feed for Edwin

Edwin has logged 20 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Miss Bala

Miss Bala

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Never Look Away

Never Look Away

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Serenity

Serenity

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Hudson Hawk

Hudson Hawk

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Upside

The Upside

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Replicas

Replicas

2018
×
★½
Read the review Edit this entry