Sort by
  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Little Women

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Black Panther

  • Coco

  • I, Tonya

  • mother!

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • In a Heartbeat

  • A Fantastic Woman

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • The Red Pill

    ½

  • El Amparo

    ★★★★½

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Me Before You

  • Raw

    ★★½

  • Train to Busan

  • Allegiant

  • Deadpool

  • The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

  • Amy

    ★★★★★

  • Victoria

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • Annabelle

  • The Maze Runner

  • The Fault in Our Stars

  • X-Men: Days of Future Past

  • Divergent

  • The Wolf of Wall Street

  • American Hustle

    ★★★★

  • Frozen

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Her

    ★★★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★

  • Jealousy

    ★★★

  • 12 Years a Slave

  • Gravity

  • Getaway

    ★½

  • World War Z

  • The Conjuring

  • The Bling Ring

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • My Straight Son

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

  • Pitch Perfect

  • Life of Pi

  • The Impossible

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★

  • Ice Age: Continental Drift

  • The Avengers

  • The Hunger Games

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

  • Puss in Boots

  • Hugo

  • The Intouchables

    ★★★½

  • Contagion

  • The Descendants

    ★★★½

  • The Help

    ★★★★

  • Friends with Benefits

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Super 8

    ★★★★