eeluks has logged 130 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
6 Underground

6 Underground

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Demon House

Demon House

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Wonder Boys

Wonder Boys

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
When Trumpets Fade

When Trumpets Fade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Child's Play

Child's Play

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rambo

Rambo

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rambo III

Rambo III

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
Read the review Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
American Anarchist

American Anarchist

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Glory

Glory

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Brightburn

Brightburn

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Equilibrium

Equilibrium

2002
×
Read the review Edit this entry  
09
Reno 911!: Miami

Reno 911!: Miami

2007
×
★½
Read the review Edit this entry