Sort by
  • Logan

  • John Wick: Chapter 2

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Blue Jay

    ★★★★

  • The Realest Real

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

  • Team Thor

    ★★★★★

  • Suicide Squad

  • The Purge: Election Year

  • Nerve

    ★★★½

  • The Shallows

    ★★★★

  • Lights Out

    ★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★½

  • Me Before You

    ½

  • Elle

    ★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★★

  • Loving

    ★★★½

  • Australian Psycho

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Lemonade

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • The Jungle Book

    ★★★

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • The Intervention

    ★★½

  • Certain Women

    ★★★★

  • White Girl

    ★★★½

  • Wiener-Dog

    ★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★★

  • The Revenant

    ★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★½

  • Borrowed Time

    ★★★★

  • Crimson Peak

    ★★½

  • The Martian

    ★★★½

  • The Fits

    ★★★★½

  • Room

    ★★★★½

  • American Ultra

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★★

  • Equals

    ★★★

  • Magic Mike XXL

    ★★★★

  • Minions

  • Mustang

    ★★★★½

  • Sicario

    ★★★½

  • Carol

    ★★★★★

  • Green Room

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • The Age of Adaline

    ★★½

  • The Invitation

    ★★★

  • Cinderella

    ★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★

  • Mistress America

    ★★★½

  • Dope

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • The Houses October Built

    ½

  • Dracula Untold

    ★½

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Goodnight Mommy

    ★★★½