Sort by

Jyn has logged 36 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Filth

Filth

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Me Before You

Me Before You

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Se7en

Se7en

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Intervention

The Intervention

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Realest Real

The Realest Real

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fits

The Fits

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Frank

Frank

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Double

The Double

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry