• The Old Guard

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Courier

    ★★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★★★

  • Miss Fisher and the Crypt of Tears

    ★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Aeronauts

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★★★

  • Ne Zha

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Men in Black: International

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • The Traitor

    ★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Nina Wu

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • First Love

    ★★★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★

  • Stuber

    ★★★

  • For Sama

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Wounds

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Late Night

    ★★★★★

  • After the Wedding

    ★★★★

  • Glass

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Liyana

    ★★★★★

  • The Keepers

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Split

    ★★★★

  • Their Finest

    ★★★★★

  • Handsome Devil

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Cloudy with a Chance of Meatballs

    ★★★

  • Rachel Getting Married

    ★★

  • Mamma Mia!

    ★★★★

  • Miss Pettigrew Lives for a Day

    ★★★★

  • The Game Plan

    ★★★★

  • Children of Men

    ★★★