RSS feed for efinley
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blade

Blade

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jaws

Jaws

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mercy Black

Mercy Black

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Stargate

Stargate

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Highlander

Highlander

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry