• Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 1917

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • One Piece: Stampede

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • The Night Comes for Us

  • Overlord

  • Widows

    ★★★★★

  • Shadow

    ★★★½

  • The Nightingale

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Fahrenheit 451

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Batman Ninja

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★

  • Upgrade

    ★★★½

  • Blockers

    ½

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Midnighters

    ★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Braven

    ★★★

  • Psychokinesis

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Leave No Trace

  • Eighth Grade

  • Mandy

  • American Animals

  • Searching

  • Blindspotting

  • The Post

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Cargo

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Revenge

    ★★★★

  • I Kill Giants

    ★★★

  • Journey's End

  • The Death of Stalin

    ★★★

  • The Ritual

    ★★½

  • Stronger

    ★★★

  • Ravenous

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★