Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Thelma

Thelma

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Between the Temples

Between the Temples

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Real Pain

A Real Pain

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love Me

Love Me

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Flamin' Hot

Flamin' Hot

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Self Reliance

Self Reliance

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mean Girls

Mean Girls

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Back-Up Plan

The Back-Up Plan

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor

Thor

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Assassin Club

Assassin Club

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Maggie Moore(s)

Maggie Moore(s)

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Other Zoey

The Other Zoey

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sea of Love

Sea of Love

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Lessons in Chemistry

Lessons in Chemistry

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
An Amish Murder

An Amish Murder

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rescuing Christmas

Rescuing Christmas

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Retirement Plan

The Retirement Plan

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Addicted to Love

Addicted to Love

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Heaven Down Here

Heaven Down Here

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Round and Round

Round and Round

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Christmas with the Campbells

Christmas with the Campbells

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fool's Paradise

Fool's Paradise

2023
×
★★
Read the review Edit this entry