Sort by

lisa 👽 has logged 394 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
10 Years

10 Years

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Making of Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

The Making of Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jeff, Who Lives at Home

Jeff, Who Lives at Home

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I'm Not Here

I'm Not Here

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
An Evening with Beverly Luff Linn

An Evening with Beverly Luff Linn

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Waiting...

Waiting...

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Suburban Gothic

Suburban Gothic

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Christmas Dance Reunion

A Christmas Dance Reunion

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghosts of Christmas Past

Ghosts of Christmas Past

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
View from the Top

View from the Top

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
'Tis the Season to be Merry

'Tis the Season to be Merry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Dickens of a Holiday!

A Dickens of a Holiday!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry