Sort by

lisa 👽 has logged 60 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
London

London

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Halloweentown High

Halloweentown High

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Apparition

The Apparition

2012
×
Read the review Edit this entry  
28
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Chef

Chef

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Cinderella

Cinderella

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Little Italy

Little Italy

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
How Stella Got Her Groove Back

How Stella Got Her Groove Back

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rumor Has It...

Rumor Has It...

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★
Read the review Edit this entry