Sort by

lisa 👽 has logged 53 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Transformers

Transformers

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Cinderella Story: If the Shoe Fits

A Cinderella Story: If the Shoe Fits

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
A Cinderella Story: Once Upon a Song

A Cinderella Story: Once Upon a Song

2011
×
Read the review Edit this entry  
30
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Blade II

Blade II

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
17 Again

17 Again

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Just Married

Just Married

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cinderella

Cinderella

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jump In!

Jump In!

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Step Up 3D

Step Up 3D

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Endless Love

Endless Love

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Fool's Gold

Fool's Gold

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Look Both Ways

Look Both Ways

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Father of the Bride

Father of the Bride

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Step Up 2: The Streets

Step Up 2: The Streets

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wedding Season

Wedding Season

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry