Sort by

lisa 👽 has logged 238 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fast X

Fast X

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Book Club

Book Club

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
F9

F9

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love and Other Disasters

Love and Other Disasters

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Air

Air

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Roy Wood Jr.: No One Loves You

Roy Wood Jr.: No One Loves You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Prom Pact

Prom Pact

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
At Midnight

At Midnight

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Burn

Burn

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Honor Society

Honor Society

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Estate

The Estate

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Forger

The Forger

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Limitless

Limitless

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Employee of the Month

Employee of the Month

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Polite Society

Polite Society

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
BEEF

BEEF

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mafia Mamma

Mafia Mamma

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Drive Angry

Drive Angry

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
A Tourist's Guide to Love

A Tourist's Guide to Love

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghosted

Ghosted

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Renfield

Renfield

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Get a Job

Get a Job

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Rosy

Rosy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Disappearance of Madeleine McCann

The Disappearance of Madeleine McCann

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Turbo Charged Prelude for 2 Fast 2 Furious

The Turbo Charged Prelude for 2 Fast 2 Furious

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Take Me Home Tonight

Take Me Home Tonight

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry