egebasaran has logged 75 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Did You Hear About the Morgans?

Did You Hear About the Morgans?

2009
×
½
Edit this entry  
14
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
13
Constantine

Constantine

2005
×
★★½
Edit this entry  
13
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★½
Edit this entry  
10
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
Edit this entry  
10
In Your Shoes

In Your Shoes

2020
×
Edit this entry  
09
The Host

The Host

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
The Perfect Storm

The Perfect Storm

2000
×
★★
Edit this entry  
08
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
½
Edit this entry  
08
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
Read the review Edit this entry  
06
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
31
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
Edit this entry  
30
Coffee for All

Coffee for All

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★½
Edit this entry  
22
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
½
Edit this entry  
19
Do You See Me?

Do You See Me?

2014
×
½
Edit this entry  
18
Viva l'Italia

Viva l'Italia

2012
×
Edit this entry  
18
Weddings and Other Disasters

Weddings and Other Disasters

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Major Fisherman

The Major Fisherman

2016
×
★½
Edit this entry  
08
Postcards From the Edge

Postcards From the Edge

1990
×
★★½
Edit this entry  
02
Moxie

Moxie

2021
×
Edit this entry  
02
Nobody

Nobody

2021
×
½
Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
½
Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
½
Edit this entry  
27
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
½
Edit this entry  
23
Mank

Mank

2020
×
Edit this entry  
23
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
I Never Cry

I Never Cry

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Women Reply

Women Reply

1975
×
★★
Edit this entry  
05
Possessor

Possessor

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
05
One Hundred and One Nights

One Hundred and One Nights

1995
×
★★
Edit this entry