egebasaran has logged 22 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
½
Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
½
Edit this entry  
27
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
½
Edit this entry  
23
Mank

Mank

2020
×
Edit this entry  
23
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
I Never Cry

I Never Cry

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Women Reply

Women Reply

1975
×
★★
Edit this entry  
05
Possessor

Possessor

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
05
One Hundred and One Nights

One Hundred and One Nights

1995
×
★★
Edit this entry  
05
After Love

After Love

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★
Edit this entry  
04
The Dog Who Wouldn't Be Quiet

The Dog Who Wouldn't Be Quiet

2021
×
★★
Edit this entry  
01
Kung-Fu Master!

Kung-Fu Master!

1988
×
½
Read the review Edit this entry