• Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★

  • La prima volta (di mia figlia)

  • The Treasure of San Gennaro

    ★★★★

  • Stay Away from Me

    ★★½

  • Weekend, Italian Style

    ★★½

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★½

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★

  • Unique Brothers

    ★½

  • Un fidanzato per mia moglie

    ★★

  • Metti una notte

    ★½

  • Vivo

    ★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★½

  • Ever Been to the Moon?

  • No Country for Old Men

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • It Follows

    ★½

  • Constantine

    ★★★

  • The Devil's Advocate

    ★★★