Sort by

megan has logged 219 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
Edit this entry  
26
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★½
Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
24
High Life

High Life

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★½
Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★½
Edit this entry  
24
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Catfish

Catfish

2010
×
★★★
Edit this entry  
06
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Edit this entry  
29
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★
Edit this entry  
24
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
LEGO Frozen Northern Lights

LEGO Frozen Northern Lights

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
½
Edit this entry  
23
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
½
Edit this entry  
23
Frozen

Frozen

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
Gia

Gia

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
Edit this entry  
04
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★½
Edit this entry  
04
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Countdown

Countdown

2019
×
Edit this entry  
01
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
Book Club

Book Club

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lifted

Lifted

2006
×
Edit this entry  
17
Your Friend the Rat

Your Friend the Rat

2007
×
Edit this entry