Sort by

megan has logged 35 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Same Time, Next Christmas

Same Time, Next Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Crush

The Crush

2010
×
Edit this entry  
27
Mike's New Car

Mike's New Car

2002
×
Edit this entry  
25
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Waitress

Waitress

2007
×
★★½
Edit this entry  
22
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Edit this entry  
21
I Don't Know How She Does It

I Don't Know How She Does It

2011
×
★★
Edit this entry  
21
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
★★
Edit this entry  
21
Dottie Gets Spanked

Dottie Gets Spanked

1993
×
Edit this entry  
21
Trees Lounge

Trees Lounge

1996
×
★★★½
Edit this entry  
21
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★
Edit this entry  
20
Date Night

Date Night

2010
×
★★★½
Edit this entry  
19
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★
Edit this entry  
18
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★½
Edit this entry  
18
Just a Kiss

Just a Kiss

2002
×
Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
½
Edit this entry  
16
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★★
Edit this entry  
15
Welcome to Me

Welcome to Me

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Giver

The Giver

2014
×
★½
Edit this entry  
10
Saturday Night Live: 40th Anniversary Special

Saturday Night Live: 40th Anniversary Special

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★
Edit this entry  
08
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★
Edit this entry  
05
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★
Edit this entry  
04
Beaches

Beaches

2017
×
½
Edit this entry  
04
Kissing Jessica Stein

Kissing Jessica Stein

2001
×
★★½
Edit this entry  
04
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
03
17 Again

17 Again

2009
×
★★½
Edit this entry  
02
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★½
Edit this entry