RSS feed for eggsy
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

2018
×
Edit this entry  
12
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Dogman

Dogman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
07
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Chloe

Chloe

2009
×
★★★
Edit this entry  
06
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Little

Little

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Falling

The Falling

2014
×
Read the review Edit this entry  
31
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
A Vigilante

A Vigilante

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Hustle

The Hustle

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry