RSS feed for eggsy

eggsy has logged 325 entries for action films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★½
Edit this entry  
26
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Salt

Salt

2010
×
★½
Edit this entry  
21
Lucy

Lucy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Edit this entry