• The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Unknown Origins

    ★½

  • All Together Now

  • The Crimes That Bind

    ★★½

  • Project Power

  • Host

    ★½

  • Offering to the Storm

    ★★

  • Force of Nature

    ★★

  • Bulbbul

    ★★

  • Greyhound

    ★★

  • The King of Staten Island

  • Da 5 Bloods

  • Beautiful, Goodbye

    ★★

  • The Aerialist

    ★½

  • Arkansas

  • Sputnik

    ★★

  • An English Haunting

    ★½

  • The Occupant

    ★½

  • The Hunt

    ★★½

  • The Banker

    ★★

  • Spenser Confidential

  • The Hater

  • The Decline

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Emma.

  • Adú

    ★½

  • Lost Girls

  • The Rhythm Section

    ★★

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Psy 3: W imię zasad

  • The Dawn

  • Underwater

    ★½

  • It Follows

    ★½

  • Togo

    ★★

  • Yummy

    ★★

  • Little Women

  • The Gentlemen

    ★½

  • 1917

    ★★½

  • Soul

    ★½

  • Coma

  • Queen & Slim

  • The Good Liar

    ★½

  • Doctor Sleep

  • Black and Blue

    ★½

  • 21 Bridges

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • Out in the Open

    ★★½

  • The Spy

    ★½

  • Eli

    ★½

  • Impetigore

  • Earthquake Bird

    ★½

  • Dancing Mary

  • Zombieland: Double Tap

  • Mermaid Down

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★½

  • The Irishman

    ★★

  • The Endless Trench

    ★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★½

  • Detention

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Three Days and a Life

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★

  • Knives Out

    ★★

  • Dolemite Is My Name

  • The Platform

    ★★½

  • Hustlers

  • Sea Fever

    ★★

  • Corpus Christi

    ★★½