Egidius has logged 282 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Gilded Cage

The Gilded Cage

2013
×
Edit this entry  
31
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
Edit this entry  
29
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★
Edit this entry  
26
Mermaid

Mermaid

2007
×
★★½
Edit this entry  
26
The Monk

The Monk

2011
×
★★
Edit this entry  
22
A Werewolf Boy

A Werewolf Boy

2012
×
★½
Edit this entry  
21
Lemming

Lemming

2005
×
★★½
Edit this entry  
20
Bastards

Bastards

2013
×
★★
Edit this entry  
19
Children of Men

Children of Men

2006
×
★½
Edit this entry  
19
Babe

Babe

1995
×
★★½
Edit this entry  
15
Mystery

Mystery

2012
×
★★
Edit this entry  
14
Silences d'état

Silences d'état

2013
×
★★
Edit this entry  
13
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★½
Edit this entry  
13
An Amish Murder

An Amish Murder

2013
×
★½
Edit this entry  
11
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★
Edit this entry  
09
The Private Life of Sherlock Holmes

The Private Life of Sherlock Holmes

1970
×
Edit this entry  
07
Girlfight

Girlfight

2000
×
★★
Edit this entry  
06
Spuren des Bösen: Zauberberg

Spuren des Bösen: Zauberberg

2013
×
★½
Edit this entry  
06
Butter

Butter

2011
×
★★
Edit this entry  
05
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★½
Edit this entry  
05
Casino

Casino

1995
×
★★
Edit this entry  
04
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★
Edit this entry  
02
Bellicher: Cel

Bellicher: Cel

2012
×
Edit this entry  
01
Edward II

Edward II

1991
×
Edit this entry  
30
The Company You Keep

The Company You Keep

2012
×
★★
Edit this entry  
30
Sweetwater

Sweetwater

2013
×
★★
Edit this entry  
29
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
Edit this entry  
27
The Truth About Emanuel

The Truth About Emanuel

2013
×
★★
Edit this entry  
27
House of Good and Evil

House of Good and Evil

2013
×
Edit this entry  
26
Cold Blood Canyon

Cold Blood Canyon

2007
×
Edit this entry  
26
An Evening With My Comatose Mother

An Evening With My Comatose Mother

2011
×
★★
Edit this entry  
25
Eel Girl

Eel Girl

2008
×
★★½
Edit this entry  
25
Suckablood

Suckablood

2012
×
★★
Edit this entry  
25
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★½
Edit this entry  
24
Doctor

Doctor

2013
×
★★
Edit this entry  
24
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
Edit this entry  
23
Killer Toon

Killer Toon

2013
×
★★
Edit this entry  
23
The Terror Live

The Terror Live

2013
×
★★
Edit this entry  
22
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★
Edit this entry  
20
Roulette

Roulette

2012
×
Edit this entry  
19
Breathe In

Breathe In

2013
×
★★
Edit this entry  
19
Snow Cake

Snow Cake

2006
×
★★
Edit this entry  
16
Disconnect

Disconnect

2012
×
★★
Edit this entry  
14
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★
Edit this entry  
12
Blancanieves

Blancanieves

2012
×
★★
Edit this entry  
11
Museum Hours

Museum Hours

2012
×
★★
Edit this entry  
10
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★½
Edit this entry  
08
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
Edit this entry  
07
Avatar

Avatar

2009
×
★★
Edit this entry  
06
Clear History

Clear History

2013
×
Edit this entry