• Land and Freedom

    Land and Freedom

    ★★★★½

    The Revolution is Dead - Long Live the Revolution!

  • Winter Light

    Winter Light

    ★★★★★

    حدّ فاصل تصلیب تا رستاخیز انگار.

  • Before Sunset

    Before Sunset

    ★★★★★

    دروغ چرا، به نظرم درخشان بود. توقع نداشتم که بتونه به اندازه‌ی پیش از طلوع همه‌چی‌درست باشه ولی خب خیلی پیش‌تر رفت و عالی هم این‌کار رو کرد. اینکه حالا این فقدان عظیمی که دارم طبیعیِ دیدن فیلمه یا نه، چندان مهم نیست. شاید هم مهمه. بهرحال این تموم اون فاصله‌یی بود که واقعیت داره.

  • Before Sunrise

    Before Sunrise

    ★★★★

    لذت بردم از دیدنش. همه‌چی سر جا و کافی بود. همین دیگه.

  • Witness for the Prosecution

    Witness for the Prosecution

    ★★★★★

    درخشان بود؛ پرداخت شخصیت‌ها، قصه، قصه‌گویی و طنز محشر.

  • The Grapes of Wrath

    The Grapes of Wrath

    ★★★★½

    این زندگی کرایه‌ی مردن هم نمی‌شه.

  • Hour of the Wolf

    Hour of the Wolf

    ★★★★½

    برای من همه‌چیز با اولین فریاد کلاغ شروع می‌شه.

  • The Silence

    The Silence

    ★★★★½

    چرا که اینهمه نوعی دیوانگی‌ه، به‌خصوص که خدا هم سکوت کرده.

  • The Left-Handed Woman

    The Left-Handed Woman

    ★★★★

    احتمالاً باید وقتی از نو ببینمش که فاصله‌ی بیشتری از متن گرفته باشم. فعلاً جز در چندتایی ظریف‌کاری، نتونستم جدای از رمان باهاش مواجه شم. به‌هرحال برای اولین خوندن/دیدن از هانتکه تجربه‌ی مطلوبی بود.

  • Blow-Up

    Blow-Up

    ★★★★★

    بلوآپ آنتونیونی فیلم خوبی‌ه؛ نه فاش می‌کنه و نه انکار. به اشاره‌یی می‌گذره.

  • Toy Story 4

    Toy Story 4

    ★★½

    صرفاً ادای دینی به چیزی که انگار تمام این سال‌ها و همیشه بود.

  • Only Lovers Left Alive

    Only Lovers Left Alive

    ★★★★

    تکه‌های زیبا؛ هیچ‌چیز و همه‌چیز، حتی کمی کم‌تر.
    ولی تجربه‌ی دیدنش لذت‌بخش بود.