• French Water

  • Save Ralph

  • Soul

  • Another Round

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★½

  • Strasbourg 1518

  • Goldman v Silverman

  • The Gentlemen

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • The Irishman

    ★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • About Endlessness

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★

  • Lux Æterna

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★

  • Red

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • Roma

    ★½

  • The Wild Pear Tree

    ★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Climax

    ★★★

  • Cold War

    ★★★

  • Everybody Knows

    ★½

  • Transit

    ★★★

  • Annihilation

    ★★

  • Hereditary

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★

  • My Brother Khosrow

  • Wonder

    ½

  • mother!

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Logan Lucky

  • Dunkirk

  • Loving Vincent

    ★★★

  • Loveless

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★½

  • Good Time

    ★★★★

  • Cars 3

  • 24 Frames

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Square

    ★★

  • National Theatre Live: Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

    ★★★★

  • Baby Driver

  • Song to Song

    ★★

  • On Body and Soul

    ★★

  • Bill Burr: Walk Your Way Out

  • Get Out

    ★★

  • A Ghost Story

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★½

  • Silence

    ½

  • A Silent Voice

    ★½

  • The Edge of Seventeen

    ½

  • Lion

    ½

  • A Monster Calls

  • Voyage of Time: Life's Journey

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

  • Nocturnal Animals

    ★★½

  • Moonlight

    ★½

  • Arrival

    ★½